Markası Bilinmeyen Fakat Fiyatı Yüksek Olan Ürünler Alınır Mı?

Arkadaşlar merhaba,

Yine uzun bir ara ve yine sonrasında yeni bir yazı ile ben 🙂

Umarım yazı yazmayalı iyisinizdir. Ben çok iyiyim şükür. Hayatımda çok önemli bir değişiklik var. Baba oldum 🙂 Nisan ayında bir kızım oldu ve yaklaşık 3 buçuk aydır babayım. Maddi ve fiziksel zorlukları olsa da şimdiye kadar bu dünyada yaşadığım en büyük mutluluk oldu kızım. Çok farklı bir duygu. Bu duygularımı toparlayabilirsem bir yazıda sizlerle paylaşmak istiyorum.

Gelelim bu yazımızdaki konumuza. Başlık biraz enteresan gelebilir ama yazıyı okudukça “-hımm bundan böyle koymuş başlığı” diyeceksiniz.

Geçen yıl Eylül ayında Hepsiburada.com’dan “Etap 3200+ Profesyonel Seri 2400 W Fön Makinesi” marka/model bir saç kurutma yani fön makinesi satın aldım. Evimizde Homend marka bir saç kurutma makinesi kullanıyorduk ve makine bozuldu. Saç kurutma makinesinin bozulması da çok kötü bir şey, umarım yaşamazsınız. Saçlarınızı kurutmadan dışarı çıkmak hastalığa sebep olabiliyor, saçınıza istediğiniz şekli veremiyorsunuz falan filan..

Bunun üzerine eşimle profesyonel diye geçen markalardan alalım bari diye düşündük. Yani profesyonellikten kasıt aslında kuaförlerin kullandığı, motoru daha kuvvetli olan makineler. Neyse bunun üzerine araştırdık ve Parlux, Gamma Piu Srl, Wella, Ventoso, Astra ve Etap gibi daha önce hiç duymadığım, bilmediğim markalarla karşılaştık. Hiç bilmediğimiz bir konu da olunca internet üzerinden araştırmaya gittik ve bütçemize uygun olarak bu saydığım markalar arasında en uygun fiyatlı olanlardan biri olan Etap markasının bir ürününden almaya karar verdik. Fiyatlar genel olarak tüm online alışveriş sitelerinde aynı olunca satıcısı kendisi olduğu için Hepsiburada.com’dan aldık.

Eylül 2018’de indirimli(!) olarak 149,90 TL’ye aldığımız ürün şu an 139,90 TL’den satılıyor. Belki özel indirim de olabilir bilmiyorum.

Fiyat kısmını da geçtiysek gelelim ana temaya; neden bilindik ve her yerde bulunan bir marka değil de Etap?

Daha önce Homend, Braun, Sinbo, Premier, King, Arçelik gibi bilinen markaların saç kurutma makinelerini kullandım. Evet saçlarımı kurutuyorlar ama fön için işe yaradığını söylemek doğru olmaz. Çünkü güçlü üflemiyor, dolayısıyla şekil vermesi pek mümkün olmuyordu. Daha önce abimlerde Astra marka fön makinesi görmüştüm ve denediğimde farkı anlamıştım. Bunun üzerine böyle bir arayışa girdik ve daha önce hiç duymadığım ve bilmediğim Etap markasını satın aldık. Neden Astra almadım diye soracak olursanız bütçemi aşıyordu. Sonuç olarak ben daha önceden fön makinesi kullanmamışım, saç kurutucusu kullanmışım onu çok net anladım bu ürünü alınca. Bu arada bilindik markaların fön makinesi adı altında satılan saç kurutma makinelerini bu ürünün yarı fiyatına yani 70-80 TL’lere alabiliyordum. Bilinmedik marka ama fiyat olarak sürekli reklamlarını gördüğümüz markalardan daha pahalı. Markaya karşı tedirginliğimiz vardı tabi. İnternette yorumlar okuyarak bu markayı tercih ettik ve iyi ki de etmişiz.

Eğer siz de saçınızı kurutmanın yanı sıra saçınıza şekil de vermek istiyorsanız internetteki yorumları okuyarak, araştırarak bilinmedik ama bilindik markalara göre daha pahalı satılan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bu yazımızı da böyle noktalamak istiyorum arkadaşlar. Umarım kafasında soru işareti olanlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir.

Bir dahaki yazılarımda bebek ve bebek alışverişi üzerine paylaşımlar yapmayı düşünüyorum; inşallah en kısa zamanda 🙂

Sevgilerimle,

Yavuz